Як замінити глушник на ВАЗ 2106?

Як замінити глушник на ВАЗ 2106?

Як замінити глушник на ВАЗ 2106?Заміна глушника на будь-яку класику ВАЗа за принципом дуже схожа, тут не винятком буде і модель ВАЗ 2106. Технічно глушник кріпиться просто, проте можуть виникнути деякі нюанси, про які варто згадати, якщо ви вирішите зробити заміну глушника для ВАЗ 2106 самостійно. Однак спочатку варто зупинитися на тому, що потрібно купити, перед початком ремонту.

Підготовка до заміни глушника на шістку

Перед заміною і проведенням ремонту глушника вам слід розглянути старий встановлений вже глушник.

Як влаштований глушник ВАЗ 2106 з зовнішньої сторони:

 • патрубок, що з’єднує глушник і резонатор;
 • банка глушника;
 • вихлопна труба, що йде від банки глушника;
 • система кріплення глушника, що складається з трьох підвісів (гумок);
 • хомут, який стягує з’єднання патрубків резонатора і глушника.

Як замінити глушник на ВАЗ 2106?Коли ви заженете на яму ваш автомобіль, то оціните стан хомута і всіх гумок – кріплень. Найбільш правильним буде покупка нових, так як постійна вологість, вібрації і перепади температури дуже погано позначаються на їх довговічності. Також оціните стан резонатора, якщо ви давно не міняли ні глушник, ні резонатор, то може варто замінити їх одночасно, щоб двічі не повертатися до ремонту вихлопної системи.

І останнє, глушник ВАЗ 2106, який краще? Тут особливо важливі два критерії.

По-перше, всі геометричні розміри труб повинні точно збігатися з заводськими стандартами. Тут і діаметр труб, і їх геометрія, і товщина стінок банки глушника і товщина стінок з’єднувальних патрубків. Все це повинно бути відповідним.

По-друге, стандарт кріплення глушника повинен точно збігатися з заводським, і по методу кріплення і по точках кріплення.

Тому вибирайте модель глушника того виробника, у якого є хороші рекомендації, і яким ви довіряєте. Занадто економити на глушнику не варто, щоб потім не повертатися до ремонту і додаткових витрат.

Як замінити глушник ВАЗ 2106?

Як замінити глушник на ВАЗ 2106?Послідовність дій така. Спочатку розкручуємо хомут, що скріплює з’єднання патрубків глушника і резонатора. Якщо болтові з’єднання не піддаються, що зустрічається в переважній більшості випадків, тому що це з’єднання сильно прикипають, спробуйте наступний ряд дій.

Якщо з’єднання під болт хомута не розкручувалася, то можна:

 • обробити його рідиною ВД-40 і почекати деякий час, а потім спробувати розкрутити;
 • нагріти болтове з’єднання;
 • зрізати хомут болгаркою, (слід зрізати хомут акуратно, щоб не пошкодити патрубки).

Мабуть, це найскладніша частина демонтажу, та й монтажу глушника теж. Коли ви знімете хомут і від’єднаєте труби, вам залишиться тільки зняти глушник з гумок – підвісів.

Як замінити глушник на ВАЗ 2106?Як встановити глушник на ВАЗ 2106? Ви всю послідовність дій робите в зворотному порядку.

Ось порядок монтажу глушника:

 • одягаєте гумки – підвіси;
 • сполучаєте патрубки глушника і резонатора, і стягуєте їх хомутом, саме в цій точці дуже важливо, щоб у нового глушника вся геометрія перебувала відповідно, так як будь-який перекіс викличе проблеми;
 • все, новий глушник на ВАЗ 2106 встановлено.

Виконати весь обсяг робіт самостійно, навіть якщо у вас і немає особливого досвіду механіка авто, цілком не важко. Потрібно лише мати необхідний інструментарій, запасні частини вихлопної системи і бажання. Зате ви придбаєте досвід і зумієте заощадити на послугах СТО. Удачі вам в самостійному ремонті!

Про автора

Сергей Гуйда administratorПодобрать выхлопную систему на любой автомобиль - сайт выхлопных систем