Як зменшити звук прямоточного глушника?

Як зменшити звук прямоточного глушника?

Як зменшити звук прямоточного глушника?

Стало модним встановлювати замість штатних глушників прямоточні, і проти такої модернізації вихлопної системи автомобіля, а також тих плюсів, які вона приносить, важко сперечатися. Багато автолюбителів встановлюють спортивні глушники через особливий басовитий, благородний, спортивний звук, який характерний прямоточній системі. Однак з часом басові нотки можуть набриднути, або створювати деякі проблеми з оточуючими, або залучають додаткову увагу органів автоінспекції. Іншими словами, у вас з’явилася проблема, як приглушити звук прямоточного глушника?

Якщо вам вдалося зробити самому спортивний глушник, в сенсі поставити спортивний глушник самостійно, то ви напевно розумієте, що просто так змінити звучання вашого автомобіля не вийде. Заміна глушника на штатний, це час і гроші, та й немає бажання повертатися до заводської системи. В цьому випадку ви можете купити або зробити флейту в глушник.

Що таке флейта прямоточного глушника? Це додаткова насадка, яка вставляється в вихлопну трубу і покликана зробити спорт глушник більш тихим, прибравши деякі неприємні частоти.

Яку флейту поставити на спортивний глушник?

Як зменшити звук прямоточного глушника?Тут є тільки два варіанти. Придбати фірмову флейту, яка б підійшла саме під ваш прямоточний глушник з урахуванням особливостей будови насадки глушника і діаметра вихлопної труби. Такий підхід дозволить правильно зробити прямоточний вихлоп тихим, проте вибір зажадає від вас точних вимірювань і обліку всіх типорозмірів. Можливо, що заводська брендова флейта не підійде.

Є варіанти, як зробити прямоточний глушник гучним або тихим на ваш розсуд, для цього слід придбати прямоток з флейтою в комплекті. Такі варіанти теж зустрічаються, і якщо ви ще тільки плануєте установку прямотока на ваше авто, то можете відразу пошукати такі варіанти. Флейта в комплекті дуже легко монтується і демонтується, тому ви будете вирішувати з яким звуком вам їздити.

Другий варіант, зробити флейту для прямотока самому. В цьому випадку вам буде потрібна витримка, так як з першого разу може й не вийде. Адже у флейти є і побічні властивості.

Якщо ви вирішите зробити флейту на прямоток, то вам слід врахувати:

  • діаметр флейти повинен найточніше підходити в вихлопну трубу глушника;
  • будова флейти має зменшувати рівень шуму, але не створювати протитечії, що погіршує роботу двигуна;
  • потрібно розрахувати довжину внутрішнього патрубка флейти, щоб дана деталь була досить ефективна;
  • кріплення флейти має бути надійним і в той же час простим.

Виготовити прямоточний глушник в тихому виконанні не важко, важче домогтися того, щоб флейта не “душила» двигун. Тут потрібен баланс між компенсацією рівня шуму за допомогою флейти, і опором виходу відпрацьованих газів, який створює флейта. Тепер варто трохи детальніше зупинитися на тому, як зробити флейту в прямоток.

Як зробити флейту на глушник?

Як зменшити звук прямоточного глушника?Ви бажаєте мати прямоток, який не гарчить, вам важливо зробити прямоток тихим, тоді розглянемо, як зробити флейту на глушник своїми руками. Варто уточнити, що варіантів флейт на прямоточний глушник може бути досить багато варіантів. Також ефективність одного і того ж типу флейт на різних двигунах буде різною, і робити флейту для глушника слід з урахуванням діаметра вихлопу.

Як зробити флейту на прямоток, один з найпоширеніших варіантів:

  • вирізаєте коло зі сталі товщиною 1,2 – 1,5 мм (можна товше), діаметр кола повинен бути зовсім небагато менше внутрішнього діаметра вихлопної труби, щоб флейту можна було легко вставити;
  • вирізаєте в цьому колі отвір по центру під трубу;
  • берете патрубок, заварюєте його з одного кінця і робите в ньому багато отворів (перфорація);
  • приварюють патрубок до кола, заварена частина повинна вставлятися усередину вихлопної труби;
  • вмонтовуєте систему кріплення флейти на один або два болтика, флейту потрібно буде прикручувати до вихлопу з їх допомогою;
  • вставляєте флейту в вихлоп і закріплюєте, потім можна оцінити ефект.

Довжина цього патрубка, кількість і величина перфораційних отворів будуть безпосередньо впливати на зміну звуку працюючого двигуна, а також на рівень створення протитечії флейтою. Іноді флейти виготовляються без перфорації. Флейта може мати і кілька інших конструктивних рішень, зміст яких зводиться до додаткового розсіювання звукової хвилі, тут є поле для експериментів.

Зауваження

Як зменшити звук прямоточного глушника?Потрібно розуміти, що установка флейти прямотока може дещо змінити звукову картину і зробити її приємніше і тихіше, однак флейта суперечить самому змісту спортивного глушника. Сенс зводиться до мінімізації опору виходу відпрацьованих газів, а флейта буде створювати такий опір. Доопрацювання прямотока і установка флейти це примітивне повернення спортивного глушника до його штатного побратима, де звук глушили схожими методами.

Якщо ви хочете зменшити рівень шуму від прямоточного глушника, то встановіть в систему прямоточний резонатор, бажано фірмового виробництва.

І ще, флейти особливої конструкції з прямотоком можуть служити не для зменшення, а для зміни в потрібну сторону звуку. Такі флейти не створюють протитечії, а роблять ексклюзивний автозвук, і служать елементом звукового стайлінгу на ряду з прямоточним глушником.

Про автора

Сергей Гуйда administratorПодобрать выхлопную систему на любой автомобиль - сайт выхлопных систем