Чистка автомобільного глушника, що це і чи потрібна вона взагалі?

Чистка автомобільного глушника, що це і чи потрібна вона взагалі?

Існує таке цікаве явище, як спроба власників автомобілів почистити глушник зсередини. З цього приводу існує навіть низка цікавих рекомендацій. Давайте розглянемо це питання всерйоз, і вкажемо, з яких причин найчастіше засмічується система вихлопу, а також, чи варто її чистити?

Що таке засмічення глушника або вихлопної системи?

Що ми розуміємо під засміченням глушника? Якщо намагатися просто розглянути це питання, то ми помічаємо спочатку, що двигун автомобіля починає поводитися нестандартно. Для прикладу, гірше звичайного йде в гірку, доводиться знижувати передачу або автомат самостійно знижує передачу, щось «душить» мотор, виникає втрата потужності.

Однією з причин є проблеми з системою вихлопу. Якщо говорити точніше, то виникає сильна перешкода руху відпрацьованих газів по тракту. У вихлопі таке може виникнути у двох випадках:

  • запеклася або сильно засмітилася стільникова структура всередині каталітичного нейтралізатора, в цій ситуації деталь слід почистити або поміняти;
  • внутрішня структура штатного глушника від старості та іржі змінилася, зруйнувалася, і при цьому примудрилася відчутно засмітити своїми частинами вихідний отвір всередині корпусу.

Другий випадок трапляється доволі рідко, але все ж таки таке інколи буває. Найчастіше разом із руйнуванням внутрішньої структури глушника з’являється прогар (невелика дірка в корпусі), але якщо перша подія відбувається раніше, то частини цієї внутрішньої структури можуть утруднити стандартний рух відпрацьованих газів.

У будь-якому разі, якщо глушник давно не міняли, і він зруйнований під дією корозії, то прогар або руйнування внутрішніх компонентів призведуть до того, що звук роботи мотора автомобіля стане помітно голоснішим. Якщо паралельно з цим спостерігається погана прохідність відпрацьованих газів, то глушник пора міняти на новий.

Чи потрібно займатися чищенням глушника?

Звісно, старий глушник з прогаром або частково зруйнований немає сенсу ремонтувати і тим більше намагатися вичистити. Строго кажучи, ця деталь не передбачає будь-яких чисток внутрішньої частини. Так, там може накопичуватися якась кількість сажі, але надлишковий її обсяг накопичитися не може через тиск вихлопних газів, вони будуть видувати надлишки через кінцеву трубу назовні. Так чи інакше на деяке природне забруднення глушник розрахований, а його чистка не передбачається.

Не має сенсу мити або чистити глушник всередині. Це не передбачається ні заводом виробником цієї деталі, ні логікою її експлуатації. Однак вам ніхто не заважає почистити його зовні! Справа тут не тільки в чищенні, адже біля найближчої калюжі з брудом процес зовнішнього засмічення продовжиться. Можна додатково захистити глушник зовні від корозії.

Що в цьому випадку робиться:

  • ви демонтуєте деталь із системи вихлопу;
  • потім якісно чистите її від бруду;
  • проводите додаткове очищення від слідів корозії, що з’явилася, тут можна застосувати піскоструминний апарат або металеву щітку з наждачним папером;
  • знежирюєте чисту поверхню і покриваєте її ґрунтовкою з термостійкими якостями;
  • фарбуєте глушник термостійкою фарбою;
  • даєте їй застигнути і ставите деталь назад у вихлопну систему.

Таким чином можна додатково захистити глушник, а таку процедуру можна виконати і з резонатором, від дії вологи зовні. Це не зовсім чистка, але термін служби таким способом вдається продовжити. Знімати, мити або чистити глушник всередині не має ніякого сенсу.

Про автора

admin administratorПодобрать выхлопную систему на любой автомобиль - сайт выхлопных систем