У вас з’явилася ідея встановити прямоток на машину, і ви не хочете платити за покупку нового заводського глушника, тоді можете спробувати зробити прямоток своїми руками. Відразу варто обмовитися, що цінність для авто подібного виробу буде вкрай сумнівною, але що ви точно отримаєте, це змінений звук роботи мотора, і економію грошей. І так, зупинимося на тому, як зробити прямоток в домашніх умовах.
Що вам знадобиться, щоб зробити саморобний прямоток?
Щоб самостійно зварити спортивний глушник, вам буде потрібно:
- зварювальний аппартат з електродами;
- труби потрібного діаметра і довжини;
- болгарка і дриль зі свердлами;
- лист сталі товщиною 2 мм, для банки прямотока;
- термостійкий ізолятор;
- скловата (в ідеалі базальтове волокно);
- прямі руки.
Тепер у вас є все необхідне, щоб зробити саморобний прямоточний глушник. Єдиний момент, необхідно підготувати два фланця-заглушки на бічні сторони банки прямотока, куди буде вставлятися труба. Їх можна замовити або зробити самостійно, залежить від вашого вміння поводитися з інструментами і їх наявністю, звичайно.
Як зробити прямоточний глушник своїми руками?
Якщо у вас є все необхідне, то ви можете приступати до роботи.
Крок 1
У трубі, яка буде розміщуватися всередині банки прямотока, слід зробити перфорацію. Перфорацію можна зробити дрилем, причому кількість і величина отворів в трубі безпосередньо будуть впливати на звук вашого автомобіля. Чим їх більше, тим тихіше звук, але не варто робити занадто багато перфорації на шкоду міцності труби.
Діаметр труби, а також її довжина в саморобному спортивному глушнику будуть залежати від двигуна автомобіля. Чим могутніше двигун, тим більше діаметр труби і її довжина. Наприклад, щоб зробити прямоток на ВАЗ з двигуном 1,6 літра, слід брати трубу діаметром 52 мм. Від довжини банки глушника буде залежати рівень шуму від працюючого авто, звідси ж і підбираємо довжину труби. При цьому довжину слід підбирати ще й виходячи з особливостей подкузовного простору і найбільш оптимального способу кріплення глушника прямотока.
Крок 2
Банку необхідно виготовити з листа заліза, бажано термостійкого. Найкраще зробити прямоток з листа товщиною 2 мм. Лист ріжуть і гнуть. Конструкція, форми циліндра повинна за розмірами підходити до фланців-заглушок.
Крок З
Щоб правильно зробити прямоток, і досягти найкращого поєднання соковитості і гучності звуку, а також привести їх до норм, які існують у нас в країні, слід наповнити простір банки звукопоглинальним матеріалом. Краще рішення це базальтове волокно, але якщо його ви не знайдете, то можна використовувати скловату.
Перфорацію необхідно обмотати жароміцним матеріалом, а потім поверх покласти скловату щільним шаром, заповнюючи весь обсяг банки.
Крок 4
Всю конструкцію якісно заварити. Слід пам’ятати, що від якості зварювання буде залежати і довговічність вашого глушника.
Як видно, зробити прямоток самому не так і складно, особливо якщо ви дружите зі зварюванням і інструментами.
Якщо ви хочете зробити прямоток, який буде відмінно прикрашати вихлопну трубу, тоді закріпіть на вихлопі естетичну насадку з нержавіючої сталі. Хоча собівартість і підвищиться, але і враження від вашого нового вихлопу теж істотно зросте.
Підсумок
У статті ви дізналися, як зробити прямоток дома з матеріалів, які цілком легко дістати.
Що ви отримаєте в результаті:
- змінений (спортивний) звук роботи двигуна, якщо зробити все правильно, то звук вийде приємним, басовитим, і в межах комфорту і вимог;
- істотну економію грошей;
- поліпшення зовнішнього вигляду, якщо ви використовуєте насадку глушника.
Дуже важливо пам’ятати, що після установки вашого прямотока слід налаштувати роботу двигуна і ваше авто у зв’язку зі змінами вихлопу. Ви можете в результаті одержати деякий приріст потужності, якщо налаштуєте роботу мотора вірно, але завжди слід пам’ятати, що повноцінний тюнінг вихлопної системи можливий, лише в тому випадку, коли всі його компоненти змінюються на спортивні.
Про автора