Що буде, якщо прибрати резонатор вихлопної системи?

Що буде, якщо прибрати резонатор вихлопної системи?

Що буде, якщо прибрати резонатор вихлопної системи?Деякі власники своїх автомобілів, коли стикаються з поломкою резонатора вихлопної системи, просто вирізують його і вварюють на його місце трубу того ж діаметру, що і труби вихлопу. Звідси виникає цілком резонне питання: чи можна видалити резонатор, і що буде, якщо вирізати резонатор? Питання не такі прості, як може здатися, і на відповіді на них варто зупинитися докладніше.

Функції вихлопної системи

У вихлопної системи автомобіля кілька функцій, які схематично можна визначити наступним чином:

  • коректний відвід вихлопних газів від двигуна за межі автомобіля;
  • зменшення акустичних хвиль, що виникають від роботи мотора;
  • зменшення температури відпрацьованих газів;
  • розподіл ударних хвиль в середовищі газу, що виникають при роботі циліндрів.

Що буде, якщо прибрати резонатор вихлопної системи?Залежно від обсягу двигуна і кількості циліндрів, в вихлопну систему потрапляє певна кількість відпрацьованих газів, саме під ці параметри і підбирається конфігурація системи вихлопу, а також її склад і діаметр труб вихлопу. Система вихлопу на заводі виробника авто розраховується таким чином, щоб зони розрядження, що виникають в колекторі, допомагали краще наповнювати камери циліндрів новою порцією паливної суміші. При цьому важливу роль відіграють все компоненти вихлопу і впливають в різному ступені на цей процес.

Чи можна прибрати резонатор?

Чи можна вирізати резонатор? Найкраще на це питання відповісти в світлі базових функцій системи вихлопу і ролі резонатора в них.

Якщо їздити без резонатора, то:

  • звук вихлопу стане голосніше (аж до неприємного і забороненого за нормами, його рівень залежить від авто і оборотів двигуна), особливо в низькочастотному діапазоні, так як саме резонатор відповідає за гасіння низьких звуків;
  • збільшиться температура вихлопних газів в глушнику, що зменшить його термін експлуатації;
  • порушиться налаштований (заводський) розподіл ударних хвиль в середовищі газу і зміняться зони розрядження, що може привести до втрати потужності;
  • порушиться налаштована витрата палива.

Якщо у вас прийшов в непридатність резонатор глушника, то найбільш правильним рішенням буде його заміна на оригінальну деталь або точну копію оригіналу. Не варто експериментувати. Хоча ваш автомобіль і продовжить їздити, не дивлячись на збільшення шуму, негативні наслідки позначаться, так чи інакше.

Що буде, якщо прибрати резонатор вихлопної системи?Якщо ви думали, чим замінити резонатор, то повноцінну роль не грає, жоден з можливих варіантів. Хоча деякі з проблемних питань і можна вирішити.

Прибрати зовсім резонатор можна тільки при комплексному тюнінгу вихлопу і деяких компонентів двигуна, з подальшим їх взаємним налаштуванням. Просте видалення резонатора в стокової вихлопній системі призведе до негативних наслідків.

 

Про автора

admin administratorПодобрать выхлопную систему на любой автомобиль - сайт выхлопных систем