Що буде, якщо прибрати резонатор вихлопної системи?

Що буде, якщо прибрати резонатор вихлопної системи?

Деякі власники своїх автомобілів, коли стикаються з поломкою резонатора вихлопної системи, просто вирізують його і вварюють на його місце трубу того ж діаметру, що і труби вихлопу. Звідси виникає цілком резонне питання: чи можна видалити резонатор, і що буде, якщо вирізати резонатор? Питання не такі прості, як може здатися, і на відповіді на них варто зупинитися докладніше.

Функції вихлопної системи

У вихлопної системи автомобіля кілька функцій, які схематично можна визначити наступним чином:

  • коректний відвід вихлопних газів від двигуна за межі автомобіля;
  • зменшення акустичних хвиль, що виникають від роботи мотора;
  • зменшення температури відпрацьованих газів;
  • розподіл ударних хвиль в середовищі газу, що виникають при роботі циліндрів.

Залежно від обсягу двигуна і кількості циліндрів, в вихлопну систему потрапляє певна кількість відпрацьованих газів, саме під ці параметри і підбирається конфігурація системи вихлопу, а також її склад і діаметр труб вихлопу. Система вихлопу на заводі виробника авто розраховується таким чином, щоб зони розрядження, що виникають в колекторі, допомагали краще наповнювати камери циліндрів новою порцією паливної суміші. При цьому важливу роль відіграють все компоненти вихлопу і впливають в різному ступені на цей процес.

Чи можна прибрати резонатор?

Чи можна вирізати резонатор? Найкраще на це питання відповісти в світлі базових функцій системи вихлопу і ролі резонатора в них.

Якщо їздити без резонатора, то:

  • звук вихлопу стане голосніше (аж до неприємного і забороненого за нормами, його рівень залежить від авто і оборотів двигуна), особливо в низькочастотному діапазоні, так як саме резонатор відповідає за гасіння низьких звуків;
  • збільшиться температура вихлопних газів в глушнику, що зменшить його термін експлуатації;
  • порушиться налаштований (заводський) розподіл ударних хвиль в середовищі газу і зміняться зони розрядження, що може привести до втрати потужності;
  • порушиться налаштована витрата палива.

Якщо у вас прийшов в непридатність резонатор глушника, то найбільш правильним рішенням буде його заміна на оригінальну деталь або точну копію оригіналу. Не варто експериментувати. Хоча ваш автомобіль і продовжить їздити, не дивлячись на збільшення шуму, негативні наслідки позначаться, так чи інакше.

Якщо ви думали, чим замінити резонатор, то повноцінну роль не грає, жоден з можливих варіантів. Хоча деякі з проблемних питань і можна вирішити.

Прибрати зовсім резонатор можна тільки при комплексному тюнінгу вихлопу і деяких компонентів двигуна, з подальшим їх взаємним налаштуванням. Просте видалення резонатора в стокової вихлопній системі призведе до негативних наслідків.

 

Про автора

admin administrator



Подобрать выхлопную систему на любой автомобиль - сайт выхлопных систем