Як зробити глушники тихіше?

Як зробити глушники тихіше?

Як зробити глушники тихіше?Якщо вам захотілося, щоб ваш автомобіль працював тихіше, то в такій ситуації слід внести деякі зміни в вихлопну систему. Саме вона відповідає за гасіння звукової хвилі, що виникає при роботі двигуна. Слід зазначити, що мова йде про стандартну вихлопну систему і глушник, а не про прямоточну, так як ці дві системи досить сильно відрізняються. І ще, ми не розглядатимемо варіанти, коли повністю змінюється і переробляється внутрішня структура глушника, проводиться багато зварних робіт і т.д., тут мова піде про звичайні способи.

Як змінити звук з глушника на тихий?

Є кілька простих способів, як зробити глушник тихіше.

Для цього вам буде потрібно зробити одне з перерахованих дій, а саме:

  • встановити додатковий резонатор;
  • замінити резонатор на новий, який має звуковбирний наповнювач;
  • замінити глушник на новий і якісний.

Будь-який з перерахованих варіантів здатний зробити тихіше звук глушника. Залишилося прокоментувати пункти, і почнемо з останнього.

Заміна глушника

Як зробити глушники тихіше?Якщо ви давно не міняли стандартний глушник в вашому авто, то він сам по собі може працювати в режимі підвищеного шуму. Чому це відбувається? Від корозійних процесів, від підвищеної температури з часом починають прогорати перфоровані ділянки труб і частини перегородок всередині банки глушника, приходять в непридатність звуковідбивачі. Все це змінює картину звукопоглинання не в кращу сторону. І часто проблеми з підвищеним шумом від роботи автомобіля криються у втраті своїх властивостей глушником.

Якщо ви міняєте глушник, то купуйте виріб перевірених брендів, з належною товщиною стали у банки. Глушник повинен точно відповідати вашій марці і моделі авто, з урахуванням технічних параметрів двигуна і габаритних розмірів.

Установка додаткового резонатора

Як зробити глушники тихіше?Для зменшення шуму від автомобіля іноді вдаються до такої стратегії, як установка додаткового резонатора. Як відомо, резонатор у вихлопній системі відповідає за гасіння (розсіювання) в звуковій хвилі низькочастотних звуків, особливо пікового характеру, а решту роботи доробляє глушник. Якщо шум від авто, який хотілося б усунути, має низькі (басові) нотки, то установка додаткового резонатора дозволить вдруге провести гасіння низьких звуків, що позитивно позначиться на загальній картині.

Встановлюють додатковий резонатор між основним резонатором і глушником. Для цього:

  • вирізують частину труби, між основним резонатором і глушником;
  • вварюють (монтують) додатковий резонатор на це місце;
  • коректують систему запалювання і подачу палива в зв’язку зі змінами у вихлопній системі.

Останнє варто перевірити, так як будь-які перетворення системи вихлопу будуть впливати на двигун. Неприємно отримати в результаті погоні за тишею зменшення потужності або збільшення витрати палива.

Установка резонатора з поглинаючим наповнювачем

Як зробити глушники тихіше?В даному випадку, замість основного резонатора встановлюється новий резонатор, що має звуковбирний матеріал як заповнювач його внутрішнього простору. При такій конструкції крім низьких частот будуть компенсуватися і глушиться будь-які інші шуми, що відмінно позначиться на загальній звуковій картині від роботи авто. Така конструкція резонатора схожа за будовою на прямоточний глушник, і вона не створює зайвого опору руху відпрацьованих газів. Матеріал наповнювача, який найчастіше використовується виробниками – базальтове волокно. Він відмінно тримає високі температури, і тривалий час не втрачає своїх властивостей.

Єдиний недолік такого резонатора це його ціна в порівнянні зі стандартною моделлю, проте, він прекрасно справляється зі своїм завданням.

Про автора

admin administratorПодобрать выхлопную систему на любой автомобиль - сайт выхлопных систем