Деякі власники автомобілів Волга (ГАЗ 3110, ГАЗ 24, ГАЗ 31105 і т.д.) встановлюють на свій автомобіль прямоточну вихлопну систему, а точніше прямоточний глушник. Сенс такої переробки вихлопного тракту – поява на підвищених обертах басових, спортивних ноток, а також більш приємний зовнішній вигляд задньої частини автомобіля за рахунок естетичної насадки на вихлопну трубу.
Установка повністю прямоточного вихлопу, починаючи з колектора, приймальної труби, з’єднувальних труб, прямоточного резонатора, прямоточного глушника, і закінчуючи наконечником глушника, досить дорого обійдеться власнику автомобіля ГАЗ. Як зробити прямоток на Волгу вирішувати вам, але якісний підхід зажадає істотних фінансових витрат. Якщо ви хочете просто змінити звучання роботи мотора, то досить заміни глушника на прямоточний варіант.
В інтернеті є варіанти, як зробити прямоток самому, відео матеріали, в тому числі і на автомобіль Волга тій чи іншій модифікації. Є варіанти, коли знімають резонатор (останню банку) і залишають тільки штатний глушитель. Тоді теж звук змінюється, але «правильний» звук прямотока можна отримати тільки від прямоточного глушника.
Який глушник поставити на Волгу в прямоточном виконанні?
Одним з кращих варіантів установки прямотока на Волгу, хоч він і не всім сподобається по ціні, є установка прямоточного глушника на місце заводського. При цьому резонатор можна залишити рідний, а можна замінити його прямоточним варіантом.
Послідовність дій буде наступною:
- вибираємо, бажано фірмовий прямоток, по діаметру сполучних труб відповідний діаметру труб рідного вихлопу ГАЗ;
- через специфіку будови вихлопної системи ГАЗ, зробити прямоток в авто з глушником, що закінчується насадкою, не вийде, тут потрібен прямоточний глушник зі стандартними патрубками на вході і на виході;
- демонтуємо старий штатний глушник;
- на його місце вваривают прямоточний глушник, при цьому конфігурація труб і система кріплення зберігається;
- на вихлопну трубу вішається або приварюється насадка вихлопу.
Ще один варіант, як зробити прямоток на авто ГАЗ 3110, Волгу і її модифікації.
Повністю переробляється під прямоток частина вихлопного тракту, пов’язана з резонатором і глушником, а саме:
- в середню частину вихлопної системи (за приймальною трубою) встановлюється прямоточний резонатор (замість штатного глушника);
- на виході встановлюється прямоточний глушник або два спарених прямоточних глушника, якщо ви хочете отримати благородний, але не особливо гучний звук;
- глушник прямоток на виході можна придбати з інтегрованою насадкою.
Такий варіант вимагає повної переробки вихлопної системи.
Скільки коштує глушник на ГАЗ 31105 (3110, Волга і т.д.) в прямоточном виконанні?
Щоб змінити звук роботи мотора на автомобілі ГАЗ, але при цьому затратити зовсім невеликі гроші, багато волговодів беруть глушник від вантажного автомобіля ГАЗ, переробляють систему під нього і отримують гучний звук. Проблема такої модернізації, незважаючи на «дешево і сердито», в гучному звуці роботи мотора при їзді і ненастроенному вихлопі. Такі зміни ви можете зробити, але цього робити не варто. Також як і видаляти резонатор з системи вихлопу у Волги заради зміни звуку.
Щоб прямоток вас радував звуком, а на Волзі це не так і просто зробити. Краще витратитися і купити якісний прямоток. Фірмові прямотоки хоч і дорого коштують, але довговічні і внутрішня набивка у них не видувається з часом. Саме тому не рекомендується занадто економити на прямоточному глушнику. Встановкою прямоточного резонатора можна знехтувати і залишити штатний, на догоду економії. Але на спортивному глушнику не варто занадто економити.
І останнє, мова про встановлення тільки прямотока не означає надбавку корисної потужності, хоча з потужністю у Волги особливих проблем немає. Йдеться про зміну звуку роботи двигуна. Після установки прямоточного глушника може дещо збільшитися витрата палива, тому на нову вихлопну систему краще налаштувати автомобіль.
Про автора