Купівля і заміна глушника на Ниві

Купівля і заміна глушника на Ниві

Купівля і заміна глушника на НивіПовнопривідний автомобіль на базі моделі ВАЗ Нива користується популярністю у нас в країні, його можна зустріти досить часто, хоч і не так, як це було кілька років тому. Частково ця популярність передалася і варіації цього авто Chevrolet Niva (Шевроле Нива).

Якщо говорити про запчастини на вихлопну систему для цього авто, то на ринку нашої країни можна підібрати різні комплектуючі. Давайте розглянемо питання, що цікавлять будь-якого власника даного позашляховика, який глушник краще на Ниву, скільки коштує глушник на Ниву Шевроле, який резонатор замовити для неї, а також скільки коштує приймальна труба на Ниву?

Крім варіантів запасних деталей, також оглядово розглянемо, як поміняти глушник на Ниву? І чи можна ремонтні роботи зробити самостійно, наскільки це складно і трудомістко?

Який вибрати глушник на Ниву?

Якщо подивитися на пропозиції деталей вихлопної системи для різних модифікацій цього позашляховика на ринку нашої країни, то можна знайти 4 основні варіанти вирішення проблем ремонту та заміни.

Всього можна виділити такі типи запчастин вихлопу для автомобіля Нива або Шевроле Нива:

 • українські вироби різних виробників зі звичайної чорної сталі;
 • вітчизняні деталі вихлопу з алюмінізованої сталі;
 • польські комплектуючі тільки з алюмінізованої сталі;
 • універсальні ремонтні банки резонатора і глушника.

Купівля і заміна глушника на НивіТепер трохи детальніше і по порядку. Наші українські запчастини можна знайти різної якості. Зазвичай їх виготовляють з чорної сталі різної товщини. Є зварні, є західні варіації. Деякі зроблені відомими заводами, наприклад, продукція «Мотор-Січ», а деякі маловідомими або невідомими компаніями.

При покупці такої продукції важливо враховувати якість і товщину сталі, а також відповідність типорозмірів оригінальної деталі. Конфігурація труб і розміри банки, а також місця і спосіб кріплення повинні збігатися. Якщо банка глушника має тонку товщину сталі 0,8-1 мм, то брати такий вироб не має сенсу. Через короткий проміжок часу такий глушник доведеться міняти знову.

Польські та українські деталі вихлопної системи, вироблені з алюмінізованої сталі, (сталі покритої шаром алюмінію для захисту від корозії), мають непогану якість і в якості стандартної заміни підійдуть. Вони трохи дорожче, але довговічніші і широко представлені у нас на ринку.

Скільки коштує глушник на Шевроле Нива і Нива ВАЗ?

Купівля і заміна глушника на НивіТепер трохи про вартість запчастин вихлопу на даний позашляховик. Розглянемо цінові діапазони на прикладі глушника, а відштовхуватися будемо від описаної вище класифікації. Ціни прив’яжемо до американського долара, щоб максимально уникнути інфляційної похибки національної валюти.

 

Вартість глушника на Шевроле Нива або Нива ВАЗ:

 • бюджетні вироби з чорної сталі – 16,5 – 21 $;
 • якісні українські вироби з чорної сталі – 27 – 33 $;
 • вітчизняні або польські запчастини з алюмінізованої сталі близько 30- 33 $.

На такі ціни можете розраховувати, якщо купуєте нові запчастини вихлопної системи для автомобіля Нива. Варто відзначити, що можна знайти і більш дорогі і якісні варіанти, але ми зупинилися на найбільш поширених виробах.

Заміна глушника і резонатора на Ниві

Ви купили новий глушник і вирішили поміняти його самостійно. Як зняти глушник на Шевроле Нива, які є особливості і «підводні камені». Що потрібно докупити і які інструменти знадобляться для проведення такої роботи. Ну і звичайно, як встановити глушник на Ниву після демонтажу старого?

Купівля і заміна глушника на НивіДля початку зупинимося на тому, чи все ми купили для проведення ремонту? Одного глушника недостатньо. Також слід купити комплект нових гумових підвісів і прокладок для глушника і резонатора, якщо ви плануєте заміну і резонатора (середня частина глушника) теж.

Обов’язково подивіться стан з’єднувальних муфт і входячих до них болтових з’єднань. Можливо вам знадобляться нові болти і гайки.

Зняти глушник на Ниву можна наступним чином:

 • до початку демонтажу обробляємо болти рідиною типу ВД 40 і залишаємо їх на деякий час. Якщо болти важко буде відкрутити, то їх можна буде нагріти. Для того щоб відкрутити їх, вам будуть потрібні якісні інструменти, іноді це зробити непросто. Часто болти просто зрізають болгаркою;
 • відкручуємо муфтове з’єднання, що поєднує труби резонатора і глушника. У деяких моделях вони встановлюються разом з фіксуючими пружинами;
 • знімаємо старий глушник з гумових підвісів;
 • новий глушник ставимо в зворотному порядку. Бажано прокладки обробити термостійким герметиком.

Купівля і заміна глушника на НивіГумові підвіси міняти слід обов’язково, навіть якщо старі виглядають цілком цілими. Робота в агресивних умовах негативно позначається на ефективності підвісів і їх періодично слід міняти.

Заміну глушника можна зробити самостійно, хоч це і може викликати деякі труднощі. Іноді може знадобитися деяка підгонка нового виробу, але це залежить від якості запчастини.

Для автомобіля Chevrolet Niva і Нива ВАЗ заміна глушника проходить за загальним сценарієм, хоч сама конфігурація труб і розміри банки відрізняються. Також відрізняються місця кріплення глушника до кузова. Тому правильно купувати всі нові деталі саме під вашу модифікацію цього автомобіля.

Про автора

Сергей Гуйда administratorПодобрать выхлопную систему на любой автомобиль - сайт выхлопных систем