Якщо вам захотілося, щоб ваш автомобіль працював тихіше, то в такій ситуації слід внести деякі зміни в вихлопну систему. Саме вона відповідає за гасіння звукової хвилі, що виникає при роботі двигуна. Слід зазначити, що мова йде про стандартну вихлопну систему і глушник, а не про прямоточну, так як ці дві системи досить сильно відрізняються. І ще, ми не розглядатимемо варіанти, коли повністю змінюється і переробляється внутрішня структура глушника, проводиться багато зварних робіт і т.д., тут мова піде про звичайні способи.
Як змінити звук з глушника на тихий?
Є кілька простих способів, як зробити глушник тихіше.
Для цього вам буде потрібно зробити одне з перерахованих дій, а саме:
- встановити додатковий резонатор;
- замінити резонатор на новий, який має звуковбирний наповнювач;
- замінити глушник на новий і якісний.
Будь-який з перерахованих варіантів здатний зробити тихіше звук глушника. Залишилося прокоментувати пункти, і почнемо з останнього.
Заміна глушника
Якщо ви давно не міняли стандартний глушник в вашому авто, то він сам по собі може працювати в режимі підвищеного шуму. Чому це відбувається? Від корозійних процесів, від підвищеної температури з часом починають прогорати перфоровані ділянки труб і частини перегородок всередині банки глушника, приходять в непридатність звуковідбивачі. Все це змінює картину звукопоглинання не в кращу сторону. І часто проблеми з підвищеним шумом від роботи автомобіля криються у втраті своїх властивостей глушником.
Якщо ви міняєте глушник, то купуйте виріб перевірених брендів, з належною товщиною стали у банки. Глушник повинен точно відповідати вашій марці і моделі авто, з урахуванням технічних параметрів двигуна і габаритних розмірів.
Установка додаткового резонатора
Для зменшення шуму від автомобіля іноді вдаються до такої стратегії, як установка додаткового резонатора. Як відомо, резонатор у вихлопній системі відповідає за гасіння (розсіювання) в звуковій хвилі низькочастотних звуків, особливо пікового характеру, а решту роботи доробляє глушник. Якщо шум від авто, який хотілося б усунути, має низькі (басові) нотки, то установка додаткового резонатора дозволить вдруге провести гасіння низьких звуків, що позитивно позначиться на загальній картині.
Встановлюють додатковий резонатор між основним резонатором і глушником. Для цього:
- вирізують частину труби, між основним резонатором і глушником;
- вварюють (монтують) додатковий резонатор на це місце;
- коректують систему запалювання і подачу палива в зв’язку зі змінами у вихлопній системі.
Останнє варто перевірити, так як будь-які перетворення системи вихлопу будуть впливати на двигун. Неприємно отримати в результаті погоні за тишею зменшення потужності або збільшення витрати палива.
Установка резонатора з поглинаючим наповнювачем
В даному випадку, замість основного резонатора встановлюється новий резонатор, що має звуковбирний матеріал як заповнювач його внутрішнього простору. При такій конструкції крім низьких частот будуть компенсуватися і глушиться будь-які інші шуми, що відмінно позначиться на загальній звуковій картині від роботи авто. Така конструкція резонатора схожа за будовою на прямоточний глушник, і вона не створює зайвого опору руху відпрацьованих газів. Матеріал наповнювача, який найчастіше використовується виробниками – базальтове волокно. Він відмінно тримає високі температури, і тривалий час не втрачає своїх властивостей.
Єдиний недолік такого резонатора це його ціна в порівнянні зі стандартною моделлю, проте, він прекрасно справляється зі своїм завданням.
Про автора