Що таке прямоток в автомобілі?

Що таке прямоток в автомобілі?

Що таке прямоток в автомобілі?Перш ніж детальніше підійти до відповіді на питання: «що таке прямоток?», Відразу виділимо, що прямотоком називають прямоточний (спортивний) глушник, а також прямоточну вихлопну систему. Між цими поняттями величезна різниця і ми спробуємо висвітлити обидва питання. І так, почнемо з прямоточного глушника.

Прямоточний глушник

Головним пристроєм вихлопної системи, що відповідає за зниження шуму від роботи двигуна автомобіля, є глушник. Щоб зрозуміти, навіщо потрібен прямоток на авто, спочатку розглянемо стандартний глушник. У стандартному глушнику звукова хвиля заломлюється і Що таке прямоток в автомобілі?гаситься, проходячи через ряд камер різних розмірів, розташованих усередині банки глушника. Це дозволяє знизити рівень шуму до прийнятного рівня.

При цьому і потік вихлопних газів також проходить через цю ж систему камер, що викликає появу природного опору і появу так званого зворотного тиску вихлопних газів (противотока). Противоток впливає на всю вихлопну систему цілком, перешкоджаючи руху основного потоку, а також кілька ускладнюючи роботу двигуна. Точніше, протитечія перешкоджає вільному видаленню відпрацьованих газів з камер згоряння, що позначається на роботі мотора, кілька знижуючи його потужність (частина корисної роботи йде на подолання противотока).

Що таке прямоток в автомобілі?Тепер про те, що таке прямоток в машині і як працює прямоточний глушник? Звукова хвиля в прямоточному або спортивному глушнику гаситься не за рахунок заломлення в камерах, а за рахунок матеріалу, що поглинає звук. При цьому всередині банки прямотока нічого не перешкоджає руху вихлопних газів, там розташовується всього одна перфорована труба, навколо якої розташовується матеріал, поглинаючий звук.

Така будова прямоточного глушника не створює противотока, в результаті ми маємо оптимізацію роботи системи вихлопу.

Що буде якщо поставити прямоток:

  • поліпшення продувки камер згоряння;
  • приріст корисної потужності автомобіля;
  • звучання роботи мотора стає голосніше з переважанням низькочастотних звуків (спортивний звук);
  • поліпшення ходових характеристик авто (в основному мова йде про розгін);
  • невелике збільшення витрати палива.

Про збільшення витрати палива. Тут все логічно, прямоток в авто буде краще відводити відпрацьовані гази, що позначиться на кількості паливної суміші надходить в циліндр.

Прямоточная вихлопна система

Що таке прямоток в автомобілі?Прямоток на машині буде працювати по-справжньому ефективно тільки тоді, коли всі компоненти системи вихлопу будуть оптимізовані під прямоточний вихлоп. Установка тільки прямоточного глушника дасть лише частковий результат.

І так, ось конфігурація прямоточної вихлопної системи цілком:

  • прямоточний колектор – він з нержавійки, важить менше і має конфігурацію, яка створює зони розрядження, що перешкоджають утворенню опору потоку вихлопних газів. У прямоточному колекторі всі труби «штанини» краще якщо будуть однакової довжини;
  • каталізатор – заміна звичайного каталізатора на спортивний, який має високу пропускну здатність (його наявність обов’язкова в деяких країнах), або ж заміна каталізатора на стронгер (пламегаситель);
  • резонатор – повне видалення резонатора як такого, або його заміна на спортивний резонатор;
  • глушник – установка прямоточного глушника. Довжина і розміри банки прямоточного глушника будуть залежати від наявності або відсутності прямоточного резонатора.

Останній пункт означає, що наявність резонатора в прямоточній вихлопній системі дозволяє встановити глушник прямоток менших розмірів, і навпаки.

Висновок

І тепер можна відповісти на питання: «Прямоток що це?» У простому випадку це установка замість стічних (базових) резонатора і глушника прямоточного глушника (або зв’язки резонатор + глушник прямотоки). Ну а оптимізація роботи вихлопної системи і повноцінний тюнінг вихлопу в цілому можливий лише при повній заміні всіх компонентів системи глушника на спортивні.

Про автора

admin administratorПодобрать выхлопную систему на любой автомобиль - сайт выхлопных систем