Як дізнатися розмір гофри глушника?

Як дізнатися розмір гофри глушника?

Як дізнатися розмір гофри глушника?Ваш автомобіль в процесі роботи мотора став видавати гучні і не дуже приємні звуки, значить вихлопний тракт перестав бути герметичним. У цій ситуації необхідно конкретно визначити місце, де утворився прогар, а потім зробити ремонт. Досить часто причиною такої поломки стає вихід з ладу гофри глушника, так як ця деталь працює при навантаженнях, то нерідко першою виходить з ладу. Особливістю цього виробу є те, що гофру не можна відремонтувати, її можна тільки замінити. Є різні фантазії, з приводу спроб ремонту гофри, але це ненадійно і недовговічно. Краще відразу зробити заміну.

Давайте зупинимося на питанні, як правильно вибрати нову гофру для вашого автомобіля, якщо саме цей компонент зламався. Що потрібно враховувати, і як вірно вибрати розміри?

Навіщо потрібна гофра у вихлопній системі автомобіля?

Яку роль в системі вихлопу грає така деталь, як гофра? Її головне призначення – компенсація вібрацій, що передаються від працюючого двигуна в вихлопний тракт. Причому особливо цінною ця деталь стає при наближенні до резонансних частот коливань. Також вона показує ефективність в зниженні вібрацій на вихлоп, що виникають під час їзди автомобіля. За допомогою цього компонента вдається зняти статичні навантаження, а сама система виявляється не жорстко зафіксована на двигуні.

Як дізнатися розмір гофри глушника?Фактично, вона благотворно позначається на терміні служби інших вузлів вихлопу, кріплення і підвісів. Через свою ефективність дуже багато автовиробників встановлюють гофру в якості штатного виробу. Однак і самостійно часто багато власників монтують її при капітальному ремонті вихлопної системи.

Щоб правильно вибрати гофру глушника, вам слід визначити, де вона встановлена ​​в вихлопі, і яка в неї довжина. У загальному випадку дана деталь буває двох типів:

  • з обмеженням по довжині не більше 150 мм і принципом роботи на стиск і розтяг. Такі вироби ставлять під випускним колектором в положенні вертикально вгору або під невеликим кутом. Такий тип гофри завжди йде в посиленому виконанні;
  • з обмеженням по довжині до 400 мм і принципом роботи на вигин. Такі варіанти часто ставлять в приймальну трубу перед каталізатором, але є й інші варіанти розміщення.

Другий варіант гофр найчастіше виходить з ладу, але це не настільки принципова закономірність. Головне, вони відрізняються за принципом дії, а значить і нову запчастину слід купувати з такими ж характеристиками.

Правильний вибір гофри за розмірами

Після розуміння, з яким типом гофри глушника ми маємо справу, і де вона встановлена ​​в вихлопі, можна її вибирати. Уявімо собі ситуацію, яку можна назвати найбільш поширеною в наші дні, вам необхідно нову гофру замовити через інтернет, як це зробити? Визначаємо потрібні розміри насамперед.

Як дізнатися розмір гофри глушника?В першу чергу заганяємо автомобіль на яму або підіймаємо на естакаду і визначаємо відстань від одного зварного шва старої гофри до іншого, це буде визначати довжину нового виробу. Потім штангенциркулем або будь-яким іншим точним вимірювальним приладом вимірюється діаметр труби поруч зі старою гофрою. Такий зовнішній діаметр слід вибирати і у нового виробу, який ви хочете замовити. Розбіжності можливі, але не більше 0,5-1мм., Краще купувати повністю аналогічний варіант.

Самі по собі гофри глушника у різних виробників будуть відрізнятися внутрішньою будовою, кількістю шарів, типом зовнішнього захисту, ціною і т.д., на цих умовах вибору ми зупинятися не будемо. Важливо, щоб ви вибрали нову запчастину, яка за розмірами підійде саме для вашого автомобіля.

Якщо заміну ви вирішите зробити самостійно, то вам по мінімуму потрібна болгарка і зварювальний апарат. Сама гофра фіксується в вихлоп за допомогою суцільного зварного шва між патрубком виробу і трубою. Таку операцію роблять з обох сторін.

Про автора

Сергей Гуйда administratorПодобрать выхлопную систему на любой автомобиль - сайт выхлопных систем