Чому виникає вогонь з глушника?

Чому виникає вогонь з глушника?

Чому виникає вогонь з глушника?Іноді, під час руху автомобіля на дорозі, можна почути різкий хлопок з глушника. У деяких випадках цей хлопок супроводжується викидом полум’я. Якщо розглянути фізику процесу, то стане зрозуміло вогонь з глушника чому з’являється і в яких ситуаціях.

Хлопок у вихлопній системі це детонація паливної суміші, яка не згоріла в камері згоряння. Іншими словами, якщо свічка запалювання не змогла запалити паливну суміш, або іскри в свічці просто не було, то незгоріла паливна суміш видувається в вихлопну систему. Там, під дією температури розігрітого колектора вона запалюється, що призводить до невеликого вибуху і гучного звуку, який ми чуємо. Тепер про вогонь з глушника.

Вогонь з глушника може бути двох типів:

  • довільний, що виникає через неполадки роботи двигуна;
  • спеціально налаштований, що виникає за допомогою відповідних доробок.

Якщо говорити про вогонь з глушника, то він не може з’явитися на стоковій (заводській) вихлопній системі. Такий ефект можливий тільки на прямоточній. У звичайній системі є каталізатор і непрямоточний глушник, які не зможуть довести детонацію паливної суміші у вихлопі до візуального ефекту зовні. Всі процеси пройдуть всередині системи, а ми почуємо тільки звук.

Якщо вам цікаво, як зробити прямоток з вогнем, то цьому ми присвятили окрему тему, ось на неї посилання: https://vyhlopnie-systemi.com.ua/ru/pryamotochnaya-vyhlopnaya/kak-sdelat-plamya-iz-glushitelya/

Шкода від детонації паливної суміші у вихлопі

Чому виникає вогонь з глушника?Якщо говорити про ненавмисний спалах паливної суміші в системі глушника, то така несправність може мати негативні наслідки.

Які частини вихлопної системи найбільше страждають від цього ефекту:

  • каталізатор (каталітичний нейтралізатор), він розрахований на роботу в певному температурному діапазоні, а температура запаленої паливної суміші і ударна хвиля від детонації можуть пошкодити стільники каталізатора;
  • датчики вихлопу, знову ж таки, ударна хвиля може вивести їх з ладу;
  • штатний резонатор, точніше його внутрішня частина, він особливо вразливий, якщо його давно не міняли і в системі немає каталізатора;
  • штатний глушитель, також може постраждати внутрішня частина, система відбивачів, перегородок та інших елементів гасіння звуку може зруйнуватись;
  • порушиться герметичність в точках з’єднання різних елементів вихлопної системи.

Якщо ви зіткнулися з таким явищем на своєму авто, то краще швидко звернутися на СТО або самостійно усунути неполадку (перевірити свічки, перевірити наявність запалювання, проконтролювати настройки запалювання і т.д.).

Якщо ви самі хочете встановити ефект вогню з глушника, і готові витратитися, то це цілком досяжно і все залежить від вашого бажання.

Про автора

Сергей Гуйда administrator



Подобрать выхлопную систему на любой автомобиль - сайт выхлопных систем